Zapisy na wyjazd „Śladami Szwejka”

Opublikowane przez Pasja Porsche w dniu

Podkarpacie to kraina mająca wiele do zaoferowania.

Spotykamy się tutaj już po raz trzeci. Naszą bazą tym razem będzie miasto Sanok.

Wydarzeniu nadaliśmy nazwę „Śladami Szwejka”, który był głównym bohaterem powieści Jaroslava Haska pod tytułem „Przygody dobrego wojaka Szwejka”. Akcja tej powieści toczy się w Galicji w okresie I Wojny Światowej, a jej główny bohater, żołnierz armii austro-węgierskiej, prezentuje postawę mocno pacyfistyczną, cechującą się specyficznym humorem.

W tymże Sanoku znajdziemy pomnik – ławeczkę wojaka Szwejka.

Naszą imprezę rozpoczynamy w piątek 7 czerwca o godzinie 9:11 wyjazdem spod naszego hotelu w stronę Przemyśla malowniczymi drogami Pogórza Przemyskiego.

Nasz pierwszy przystanek to miejscowość Bezmiechowa i szybowisko z którego roztacza się przepiękna panorama na Bieszczady. Nasz kolejny przystanek po drodze do Przemyśla to Arłamów.

Około południa docieramy do Przemyśla, gdzie zwiedzimy historyczne centrum, odbywając wycieczkę po podziemnej trasie turystycznej. Posilimy się na rynku starego miasta i zrobimy pamiątkowe zdjęcie przy ławeczce wojaka Szwejka. To nie pomyłka, w Przemyślu też znajduje się takie miejsce.

Kolejną atrakcja naszej wycieczki jest zamek Krasiczyn, po którym oprowadzi nas lokalny przewodnik.

W drodze do Sanoka przejedziemy jeden z odcinków rajdu górskiego w górach Słonnych w okolicach Tyrawy Wołoskiej.

Zgodnie z tradycją drugi dzień, czyli sobota 8 czerwca, będzie dniem podczas którego będziemy podróżować po przepięknej okolicy wspólnie autokarem. Zwiedzimy Muzeum Budownictwa Ludowego, w którym zobaczymy miasteczko galicyjskie z XIX wieku.

Kolejny punkt dnia to przejazd koleją, jakże nietypową, bo napędzaną siłami naszych mięśni. Wyczerpani będziemy mogli zregenerować się w lokalnym browarze na kuflu piwa rzemieślniczego.

Następnie dotrzemy nad zalew Soliński, gdzie czeka nas odpoczynek, obiad i rejs statkiem „Białej floty” lub koleją linową nad zaporą. Wieczór spędzimy w lokalnej winnicy na kolacji połączonej z degustacją wyśmienitych lokalnych trunków.

W niedzielę 9 czerwca po śniadaniu Ci z nas, którzy cenią sobie twórczość Ryszarda Beksińskiego będą mogli zwiedzić galerię jego dzieł, znajdującą się w Muzeum Historycznym Sanoka.

Koszt uczestnictwa dla załogi – 2 osobowej, obejmuje:

  • 2 noclegi w hotelu *** ze śniadaniem,
  • dwie kolacje z wyłączeniem alkoholu,
  • autokar w drugi dzień wyjazdu,
  • bilety wstępu do muzeów,
  • bilety na przewidziane atrakcje

i będzie wynosił około 1500 zł. Zostanie potwierdzony finalnie w marcu.

Formularz zgłoszeniowy

Wasze zainteresowanie było tak duże, że w chwilę zostały zapełnione dostępne miejsca. Do końca lutego przekażemy Wam dalsze informacje dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu.


Pasja Porsche

Administrator strony Stowarzyszenia Pasja Porsche