Rok 2023 rozpoczęliśmy wcześniej, niż wynika to z kalendarza. Trzeciego Grudnia 2022 w Warszawie na Wigilii u naszych przyjaciół z forum 924.pl przedstawiliśmy nasze plany na 2023 rok.

Poza kontynuacją „Pucharu Kartingowego”, obowiązkowym rozpoczęciem sezonu, uruchomiliśmy zapisy na nasze dwie imprezy. Wyjazd „Po obu stronach Karpat”, planowany na początek Czerwca, był wstępem do naszego głównego wydarzenia w 2023 roku – wyjazdu w Alpy, któremu nadaliśmy nazwę „Cztery kraje, cztery jeziora”. Zapisy na imprezy uruchomiliśmy na początku stycznia 2023 roku. Liczyliśmy na sporą frekwencję, jednak tempo zapisów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Na obie imprezy komplet zgłoszeń zamknęliśmy w kilka godzin! Euforia z tym związana szybko zamieniła się w mrówczą pracę nad przygotowaniem wyjazdów.

Ekipa Pasja Porsche mocno wspierała w 2023 roku fantastyczną inicjatywę naszego przyjaciela Igora, który zorganizował cykl imprez pod nazwa „Liga Transaxli”.

Szybko minęły zimowo-wiosenne miesiące, przyszedł 13 Maja i rozpoczęcie sezonu – tym razem nasza rywalizacja polegała na jak najszybszym i bezbłędnym przejeździe po trasie wyznaczonej na specjalnie do tego przygotowanym placu manewrowym.

„Pierwszy Czwartek” w dniu 1 Czerwca odbyliśmy nietypowo w Krośnie, gdzie dzień później rozpoczęła się nasza pierwsza impreza wyjazdowa „Po obu stronach Karpat”. W piątek 2 Czerwca przejechaliśmy ponad 300 kilometrów malowniczymi drogami Beskidu Niskiego. Połowa trasy biegła przez Słowację, gdzie mieliśmy okazję odpocząć nad malowniczym zalewem Domasa i zwiedzić Bardejov, miasto wpisane na listę UNESCO. Drugi dzień wyjazdu upłynął na zwiedzaniu atrakcji Podkarpacia w formule integracji autobusowej.

Już 24 Czerwca, a my w drodze do Wiednia, gdzie nasze prosiaki ładujemy na platformy kolejowe i wyruszamy w nocną drogę przez Austrię. Naszą epicką alpejską podróż rozpoczynamy w Vaduz, stolicy Lichtensteinu, w niedzielny poranek 25 Czerwca. Każdego wieczoru, po wyczerpującym dniu pełnym wspaniałych alpejskich widoków, w świetnych nastrojach omawialiśmy nasz przejazd, planując atrakcje następnego dnia. Czas mija szybko, już 1 Lipca i nasza ekipa melduje się w Salzburgu, gdzie kończyć nasz wyjazd. W czasie 7 dni łącznie przejechaliśmy ponad 3 tys. kilometrów, odwiedziliśmy cztery alpejskie kraje, mnóstwo przełęczy i wspaniałych atrakcji.

Czas biegnie szybko, 1 Października Hangar Muzeum Inżynierii i Techniki na Czyżynach w Krakowie, organizujemy wystawę „Rodzinne spotkanie z Legendą Porsche”, na którą przychodzi ponad 7 tysięcy osób!

W połowie Października kończymy sezon tradycyjnie na MotoPark Kraków, jednocześnie rozpoczynamy planowanie 2024 roku.

Kończąc rok oficjalnie przekazujemy Wam Karty Członkowskie Pasja Porsche. Dziękujemy, że jesteście z nami, wspieracie nas w działaniu, dodając nam energii i motywacji.

Pasja Porsche – tworzymy od 5 lat dla Was i dzięki Wam. Już nie możemy doczekać się 2024 roku !!!