Drugi cykl Kartingowego Pucharu Pasja Porsche!

Zeszłoroczne zawody kartingowe w miejsce naszych spotkań w „pierwsze czwartki” miesięcy zimowych były tak popularne, że zdecydowaliśmy je powtórzyć. W tym roku też, zamiast budzić Porsche z zimowej hibernacji, uczestnicy mogą doświadczyć rywalizacji na torze, ale w nieco mniejszym wydaniu.

W cyklu odbędą się 4 wyścigi, każdy na innym torze w Krakowie. Punkty będą przyznawane w oparciu o punktację z F1. Zapraszamy!

2023-01-05

Grand Prix w SKW Racing Park Skawina

Przez bardzo liczną frekwencję, emocji było wiele. W każdym z sześciu startów brali udział juniorzy i dorośli, co sprawiło, że było dużo wyprzedzania. Kto kogo wyprzedzał? Niepodważalnie najszybszym zawodnikiem był junior!

Wyniki jednego ze startów zaginęły gdzieś „w systemie”, ale dzięki nagraniu wideo i krótkim śledztwie (Kto jeździł w rękawiczkach? Czyja biała bluza miała kaptur?), udało się ustalić ostateczne wyniki:

2023-02-16

Grand Prix Nowej Huty

2023-03-09

Grand Prix Kocmyrzowa

Trzecia eliminacja Pucharu Pasja Porsche odbyła się na torze w Kocmyrzowie. Tor został skonfigurowany nietypowo jak na marcowe warunki gdyż 3/4 trasy była poprowadzona w hali a 1/4 na zewnątrz co dodatkowo sprawiało że przyczepność toru zmieniała się z każdym wjazdem i wyjazdem spod dachu. Różnica temperatury nawierzchni również była odczuwalna dla kierowców, lecz z tak zmiennymi warunkami poradzili sobie wszyscy doskonale. Po 60 minutach ostrej jazdy, miejscami na kontakt bezpośredni między rywalizującymi zawodnikami, finalne wyniki zawodów przedstawiają się nastepująco:

Przed zawodnikami ostatnia eliminacja w tym sezonie Pucharu Kartingowego, która odbędzie się na torze w Krakowie. Zapraszamy już 13 Kwietnia

Kategorie: spotkaniezawody

Pasja Porsche

Administrator strony Stowarzyszenia Pasja Porsche