Jako że zbliża się nieuchronnie koniec roku a nasze „zabawki” niedługo wjadą do garażów na zimowanie, to jest dobry czas na krótkie podsumowanie tego co się działo wśród nas pasjonatów w 2021. Poza głównymi i cyklicznymi wydarzeniami które organizujemy (rozpoczęcie, zakończenie, mini wystawa, przejazd wokół Tatr czy wyjazd w alpy) działo się w tym roku naprawdę sporo. Przede wszystkim kontynuujemy nasze comiesięczne spotkania w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Błonia Bistro w Krakowie. Na każde takie spotkanie przyjeżdża sporo stałych bywalców ale też mamy nowych ciekawych tego co robimy. Podobnie jak w zeszłym roku godzina startowa to 19:00 a po spotkaniu jedziemy na spot Krakowskich Klasyków Nocą.

Jako że integracji nigdy dość to bardzo często gościmy na grillu, oczywiście wszystko w klimatach naszej ulubionej marki ze Stuttgartu. W tym roku w zasadzie stało się to naszą kolejną tradycją co nas bardzo cieszy bo pokazuje że mimo wielu spotkań na których się wspólnie widzimy to ciągle nam mało i mało 🙂

Jako że środowisko fanów marki jest bardzo szerokie i łączy różne środowiska – my bardzo chętnie jeździmy np. na spotkania organizowane w zasadzie od wielu lat przez jednego z członków społeczności skupionej wokół forum 924.pl. Impreza wiosenna czy jesienna nazywa się w żargonie zlotem hydraulików, gdyż jest to ranczo woj. śląskim i spotkania służą między innymi do odkręcania wody na wiosnę i zamykania jej jesienią. Jako że kalendarz roczny jest mocno napięty zawsze znajdzie się amator pieczonego nad ogniskiem kociołka i zawsze jest dużo rozmów o naszej wspólnej pasji.

Często nam się zdarza organizować zupełnie spontaniczne wyjazdy tzw „wokół komina”. Tutaj bardzo jest pomocna nasza wewnętrzna grupa na komunikatorze dzięki której szybko możemy ustalić termin, miejsce i chętnych na wyjazd. Jako że mamy szczęście mieszkać w bardzo zróżnicowanym terenie to miejsc wyjazdowych mamy naprawdę sporo. W tym roku z kilku takich spontanicznych tripów warte szczególnej uwagi są:

1. Wyjazd na Przełęcz Pod Ostrą czyli nasz lokalny OS wyścigu górskiego Limanowa (posiadający oficjalną homologację FIA). Jest to kręty podjazd przez las z fantastycznymi łukami gdzie pobocza są wyłożone biało czerwoną tarką a bandy są podwyższone. Przejazd tym odcinkiem powoduje przyspieszone bicie serca u każdego kierowcy mającego benzynę we krwi.

2. Przejazd malowniczymi drogami w okolicach Lanckorony i Jezior Mucharskiego czy Dobczyckiego. W tym rejonie znajdują się odcinki specjalne wykorzystywane np. podczas Rajdu Żubrów. Poza tym liczne wzniesienia, zjazdy, punkty widokowe czy serpentyny to są rzeczy wobec których nie pozostajemy obojętni. Podobnie jak dworki, których w naszym regionie jest sporo.

Ostatnim wydarzeniem o którym warto wspomnieć i być może też zagości na stałe w naszym kalendarzu „must have” to wycieczka do okolicznej winnicy. W tym roku rozpoczęliśmy od Winnicy Wieliczka, czyli wyjazd połączony z degustacją oraz zwiedzaniem zarówno samej winnicy jak i „wytwórni” bardzo dobrego wina, które wychodzi spod ręki właścicieli – mistrzów w swoim fachu. Warto tutaj wspomnieć że współwłaścicielka winnicy Pani Agnieszka Rousseau to posiadaczka prestiżowego Diplome National d’Enologue zdobytego w najstarszej uczelni winiarskiej – Uniwersytecie w Montpellier we Francji. Jest tzw flying winemaker i doradza winnicom na całym świecie. A ponieważ idealne samochody Porsche są jak wyśmienite wino – takie wycieczki będziemy powtarzać na pewno w przyszłym roku gdyż w naszym regionie jest co zwiedzać w tym zakresie 🙂

No i na koniec co warte podkreślenia, zapraszamy kolejne osoby do uczestnictwa w życiu naszego Stowarzyszenia. Jeśli dobrnąłeś do tego momentu a jeszcze nie udało Ci się dotrzeć na nasze spotkania – serdecznie zapraszamy. Jesteśmy dostępni w mediach społecznościowych na Facebooku, Instagramie. Tam informujemy na bieżąco o tym co robimy i w jakim miejscu. Zapraszamy też do zapisania się na nasz newsletter, który będziemy uruchamiać w roku 2022 – dzięki temu nic Wam nie umknie, a pozwoli nam zintegrować jeszcze więcej osób z naszego regionu. Im więcej nas tym lepiej 🙂

Kategorie: NOWE