2 – 4 czerwca 2023

W 2023 roku kontynuujemy poznawanie pięknych zakątków Podkarpacia!

Zobacz tutaj jak wyglądał wyjazd „Posmakuj Podkarpacie” w 2022 roku.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na dole strony.

Wstępny plan wyjazdu:

Nasze spotkanie rozpoczynamy w dniu 2 czerwca w Krośnie, skąd udajemy się w prawie 300-kilometrową widokową trasę.

Naszym pierwszym punktem na trasie jest miejscowość Komańcza, gdzie na parkingu przy klasztorze Nazaretanek, znanym jako miejsce internowania Stefana Wyszyńskiego, będziemy podziwiać piękne widoki na panoramę Beskidów.

Po przekroczeniu granicy polsko-słowackiej w pobliskich Medzialborcach, zapoznamy się z twórczością Andego Warhola – tak, to właśnie tam się urodził i teraz funkcjonuje tam jego muzeum.

Wschodnia Słowacja to jakże rzadkie już w Polsce klimaty zeszłego wieku, miejsca, gdzie czas się zatrzymał 30 lub 40 lat temu.

Odpoczniemy i posilimy się nad malowniczym zalewem Domasa.

Kolejny punkt programu w tym dniu to przeurocze miasto Bardejov, wpisane jako jedno z dwóch Słowackich miast na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Być w Bardejowie i nie być w Bardejowskich Kupelach, to grzech. My go nie popełnimy i zwiedzimy to znane urocze uzdrowisko.

Do Polski wrócimy popołudniem przez przejście graniczne Orzenna, gdzie droga o numerze 992 poprowadzi nas do Nowego Żmigrodu. Dalej, uroczą 993 dojedziemy do Dukli i dalej do Krosna.

Pierwszy dzień zakończymy wspólną kolacją.

3 Czerwca to dzień bez samochodu, poświęcony innym atrakcjom regionu – będziemy podróżować wspólnie busem.

Poznamy historyczną osadę „Karpaca Troja” znajdującą się w Trzcinicy koło Jasła, zwiedzimy 3500-letnią osadę i IX-wieczną wioskę, które pieczołowicie odtworzyli archeolodzy.

Po części dla ducha, skosztujemy regionalnego jasielskiego wina. Warto powiedzieć, iż w okolicach Jasła działa obecnie kilkanaście małych rodzinnych winnic. Region ten jest jednocześnie najstarszym winnym regionem Podkarpacia.

Drugi dzień zakończymy w przepięknej scenerii, którą oferuje Winnica Widokowa. Tam mamy zarezerwowaną kolację z winem pod gwiazdami.

4 Czerwca, niedziela, po wspólnym śniadaniu, udamy się w kierunku naszych domów.

Koszty

Przewidywany koszt imprezy od dwuosobowej ekipy w samochodzie, obejmujący:

  • dwa noclegi w hotelu ****, pokój dwuosobowy ze śniadaniem,
  • dwie kolacje, jednej w restauracji hotelowej ****, jednej w winnicy,
  • bilety wejścia do muzeum Andy Warhola i Karpackiej Troii,
  • wynajęcie busa

wynosi około 1400 zł. Cena nie obejmuje alkoholu na kolacjach, podczas degustacji w winnicach i obiadów w trakcie imprezy.

Formularz zgłoszeniowy

Dziękujemy za zainteresowanie. Jesteście szybcy (widocznie marka zobowiązuje). Otrzymaliśmy już bardzo dużą ilość zgłoszeń. Jak tylko zwolnią się miejsca, ponownie uruchomimy formularz.
Tymczasem, zapraszamy na inne nasze wyjazdy i spotkania!

Kategorie: wyjazd turystyczny

Pasja Porsche

Administrator strony Stowarzyszenia Pasja Porsche