Podobnie jak w zeszłym roku pojawiliśmy się na wydarzeniu zorganizowanym przez ruch Tyskie Klasyki pt. Klasyki na dachu Supersam w Katowicach. Impreza co roku przyciąga tłumy odwiedzających oraz zapewnia możliwość zobaczenia całego przeglądu samochodów z okresu lat 80ych i 90ych – począwszy od Fiata 126p, poprzez samochody z bloku wschodniego, klasyczne muscle cary amerykańskie a także niemieckie solidne konstrukcje głównie spod znaku BMW i Mercedesa.

My jako Stowarzyszenie Pasja Porsche wystawiliśmy w sumie 10 samochodów a clue naszego małego kącika to były 2 przepięknie utrzymane krążowniki szos ze Stuttgartu – Porsche 928. Poza tym wyjątkowym modelem w historii Porsche – były również z nami ich bracia mniejsi z obciętym o połowę silnikiem czyli Porsche 944 a także te już uznane za pełnoprawne youngtimery – Porsche Boxster o oznaczeniu 986. Nie można też nie wspomnieć o pięknie utrzymanym Porsche 911 w wersji targa, który niewątpliwie był ozdobą naszego stoiska. Miłym akcentem dla nas była możliwość zaprezentowania jednego z naszych klubowych samochodów w konkursie na najładniejsze auto zlotu.

Oczywiście tradycją jest, że na tego typu eventach zawsze staramy się zainteresować najmłodszych i to głównie dla nich przyjechaliśmy, przy okazji zabierając ze sobą to co lubią najbardziej czyli modele zarówno te metalowe jak i plastikowe z klocków Lego 🙂 Dodatkowo zorganizowaliśmy konkurs rysunkowy z atrakcyjnymi nagrodami w postaci zestawów zawierających nie co innego jak resoraki Porsche.

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz za wiele rozmów które przeprowadziliśmy stojąc obok naszych samochodów. Dziękujemy również wszystkim najmłodszym uczestnikom konkursu oraz naszemu jury którym byli oczywiście dzieciaki z naszej ekipy 🙂

Do zobaczenia w przyszłym roku…

Kategorie: spotkanie